Skalní mlýn a jeskyně, Moravský kras

Pokud se vydáte do Moravského krasu, určitě nevynechejte zastávku na Skalním mlýně, kde v klidu můžete zaparkovat svůj automobil a v informačním centru si zakoupit potřebné vstupenky do samotných jeskyní, na lanovku či si pořídit nějaký ten suvenýr. Hned vedle informačního centra se nachází hotel Skalní mlýn s možností ubytování a také se stravováním, kdy nabízí i venkovní posezení, kde si můžete za hezkého počasí vychutnat dobrý oběd či kávu a zákusek.

Kromě toho k jídlu slouží i stánek s rychlým občerstvením a venkovní lavice k sezení s hracími prvky pro děti.

Kousek od informačního centra se nachází Dům přírody Moravského krasu, kde můžete vidět různé exponáty a také tématické akce.  Speciální programy jsou připraveny pro školy a větší skupiny.

Dále se od informačního centra můžete dostat buď pěšky nebo ekovláčkem k Punkevní jeskyni nebo Kateřinské jeskyni.  Nakonečné stanici dále můžete přestoupit na kabinovou lanovku (vstupenky si můžete koupit buď na informacích nebo přímo u lanovky), které Vás vyveze až k propasti Macocha.

Jen malé upozornění pro všechny – samotnou prohlídku jeskyně je nejlepší si zamluvit dopředu, jelikož místa jsou často plně obsazená, takže by se Vám mohlo stát, že se dovnitř nepodíváte, ale okolní příroda také stojí za návštěvu.

Kontaktní informace

https://www.jizni-morava.cz/tic/763-ustredni-informacni-sluzba-skalni-mlyn

http://www.dumprirody.cz/moravsky-kras/

http://www.propast-macocha.cz/oteviraci-doba.html