Chalupa Křižánky

Dovolená a víkendy ve stylové chalupě v Křižánkách, která se nachází poblíž Svratky, v samém srdci Vysočiny.

Lokalita
Moravské Křižánky

Turistická oblast
Typ ubytování
Kód objektu
CZ040008

VYBAVENÍ

Bazén venkovní

Bazén vnitřní

Venkovní dětské hřiště

Trampolína

Dětská herna v budově

Babysitting

Animační programy

Ubytování s domácím mazlíčkem

Bezbariérový přístup

Parkování

Sportovní vybavení

Klimatizace

Platba kartou

Internet Wi-fi

Víkendové pobyty

Snídaně

Restaurace

Wellness

POPIS PENZIONU

Na těchto stránkách je Vám představena možnost strávení dovolené a víkendů ve stylové chalupě v Křižánkách, která se nachází poblíž Svratky, v samém srdci Vysočiny. V romantické oblasti Ždárských vrchů, které jsou typickým úsekem Českomoravské vrchoviny, nabízející mnoho možností jak k relaxaci, tak i k aktivnímu odpočinku, a to v každém ročním období. Chalupa se nachází v nadmořské výšce 610 m.n.m, 15 km od Nového Města na Moravě, 25 km od Žďáru nad Sázavou.

Ubytování je Vám nabízeno ve dvouch na sobě nezávislých luxusně zařízených apartmánech.

Nabízíme dlouhodobý pronájem objektu nebo jednoho z apartmánů – cena dohodou.

Vybavení

Celý objekt se skládá ze dvou zrcadlově situovaných nezávislých apartmánů, které lze dle potřeby sloučit, a nebo rozdělit.

Každý apartmán má vlastní kuchyň, obývací pokoj, dvě ložnice celkem pro šest osob, koupelnu a WC. Jeden obývací pokoj je vybaven kachlovými kamny, druhý obývací pokoj je vybaven krbem a kachlovými kamny. Tyto zdroje příjemného tepla však není nutné používat jako hlavní zdroj topení, poněvadž v celé chalupě se nachází ústřední topení, které bez jakékoliv námahy dodá komfortní teplo i v třeskutých mrazech.
V každém apartmánu je k dispozici zdarma rádio, televize (digital) a Wifi.

Vaše sportovní vybavení je možno uschovat v uzamykatelném prostoru vedle chalupy.

Společné prostory jsou hala s dalším WC a sklípek s předsíňkou vybavenou krbem. Vedle sklípku je infrasauna se sprchovým koutem. Více viz níže.

Chalupa stojí na vlastním pozemku o rozloze 3000 m2 s výhledem na louky a lesy. Cca 60 metrů od hlavní silnice s vlastním parkovištěm před objektem.

Hala

Je společná místnost pro oba apartmány. Vstupními dveřmi vcházíte nejprve do předsíně a po té do haly. Tato vede středem chalupy a na opačném konci jsou zadní dveře. Z haly se vstupuje do jednotlivých apartmánů a na verandu s výhledem na okolí.

Obývací pokoj

Plynule přechází do jídelny s kuchyní. Je vybaven dvěma pohodlnými sedačkami a křeslem, konferenčním stolkem, TV příjímačem, rádiem, ale jsou zde také kachlová kamna a nebo krb.

Kuchyně

Je stylově zařízena vybavena – lednicí s mrazákem, elektrickou troubou se sklokeramickou deskou, digestoří, mikrovlnnou troubou, běžným nádobím a spíží. Na kuchyň navazuje jídelna a obývací pokoj.

Ložnice

Jsou v podkroví a každý apartmán má dvě. Každá z ložnic je vybavena manželskou postelí a jednou samostatnou postelí včetně skříní pro oblečení.

Koupelna

Je v podkroví vedle ložnice. Opět nabízí nadstandarní vybavení a prostor. Prostorná rohová vana, elegantní umyvadlo s nezbytnou skříňkou a pultíkem pod zrcadlem.

Infra sauna

V objektu se nachází infra sauna včetně sprchového koutu.

Sklípek s krbem a posezením

Pro zpříjemnění chvílí odpočinku nabízí chalupa stylově zařízený vinný sklípek s předsíňkou. Předsíňka je vybavena pohodlnou sedací soupravou.

Okolí chalupy

Součástí nabídky je i možnost využití příslušenství v okolí chalupy – 2 houpačky, dětský žebřík, houpací lavička, 2 bazény, trampolína, hřiště 6×12 m s umělým povrchem (volejbal, nohejbal, basketbal), pinponkový stůl, tabule na kreslení pro děti, pískoviště, krbové posezení, ohniště, detailní velká mapa okolí.

Ceník ubytování

V objektu jsou 2 apartmány (1 apartmán = 6 osob). Minimální délka pobytu jsou 2 noci.
Maximální počet osob v objektu je 12 lidí + 2 děti do 2 let. Vyšší počet osob pouze po domluvě.

termín: týden 3 noci 2 noci další 1 noc
sezóna (29. 6. – 3. 8.)
(1 apartmán)
10 900,- Kč
sezóna (3. 8. – 31. 8.)
(1 apartmán)
10 000,- Kč
mimo sezónu
(1 apartmán)
7 300,- Kč 1 000,- Kč
víkend
(1 apartmán)
4 500,- Kč 4 200,- Kč 1 000,- Kč
prodloužený víkend – celý objekt
(2 apartmány)
svátky: Velikonoční, 1. a 8. května,
28. říjen
11 000,- Kč
Silvestr – celý objekt
(2 apartmány)
22 000,- Kč

Při obsazení obouch apartmánů jedním zákazníkem poskytujeme slevu ve výši 5% ze základní ceny. Sleva se nevztahuje na sezónu a na výše zmíněné “prodloužené víkendy”.

Sleva (při obsazení obouch apartmánů) na týdenní a delší pobytové termíny v měsících Leden, Březen, Duben (mimo Velikonoce), Říjen (mimo 28.10.), Listopad a Prosinec (mimo Silvestra)
tj. 4950,- Kč / týden / apt.

V ceně je zahrnuto: lůžkoviny, ručníky, osušky, utěrky, hygienické potřeby, úklid apartmánu, spotřeba vody.

Poplatek za dětskou postýlku včetně povlečení – 150,- Kč / týden.

Poplatek za elektřinu a plyn není v ceně (vytápění objektu včetně ohřevu vody je plynem).

Rekreační poplatek obci není v ceně ubytování (15,- Kč/den/os.). Děti do 15 let poplatek neplatí.

Domácí zvíře po dohodě – 30,- Kč / den.

Objekt nebo jednotlivé apartmány lze pronajmout dlouhodobě. Cena dohodou.

Od 29.6. do 31.8. pouze týdenní pobyty.

Připojení k Internetu zdarma.

Sauna není v ceně pobytu, týdenní používání za paušál 200,- Kč (neomezený počet vstupů).
Při třetí návštěvě objektu je sauna zdarma.

Vratná kauce se skládá předem ve výši 2000,- Kč, tato bude vyrovnána při ukončení pobytu.

Možnosti v okolí

Před objektem je k dispozici velkoplošná mapa s detailními popisy okolí (skály, cyklostezky, turistické značky, lyžařské tratě apod.)

Díky poloze lze využít této chalupy téměř po celou sezónu i pro aktivní odpočinek.

Zde je několik tipů pro Vás:

Devět skal – 3 km, jízdárna – 3 km, Svratka (sjezdovka) – 4 km, rybník Velké Dářko – 25 km, Jimramov (sjezdovka) – 10 km, Nové město na Moravě (sjezdovka) – 15 km, Šiklův Mlýn – 15 km, skanzen Vysočina – Veselý Kopec – 20 km, rybník Milovy a krytý bazén Milovy – 2 km, Střelnice Světnov – 15 km

JARO: svěží zeleň, pučící pupence a první kvítí probouzející se přírody ve světle jarních paprsků jsou báječnou oponou pro vycházky do přírody. Sluneční paprsky dodávájí nejen nezbytnou energii květeně, ale i tolik potřebnou vitalitu člověku. V téměř panenské přírodě na čerstvém vzduchu lze poznávat okolí jak při vycházkách, tak i jízdě na kole. Tato oblast je jako z obrázků pana Lady.

LÉTO: nejteplejší dny strávené mimo dosah dusivých velkoměst přímo lákají na dobře značené turistické a zároveň atraktivní trasy a nebo na báječné cyklo vyjížďky.

Za koupáním se dá vydat na krytý bazén na Milovy (cca 2 km) a nebo na rybník do obce Milovy (cca 2 km). Další možnost je v obci Blatiny (cca 3 km), odkud se dá pohlédnut na místní krajinu z koňského sedla.

PODZIM: nadchne milovníky přírody k vycházkám v romanticky podzimem podbarvené přírodě. Silné zážitky připraví ať už ranní nebo večerní paprsky slunce prodírající se občasným oparem, tak i úžasná fantazie barev, které tvoří sama příroda. Srdce pravého houbaře se rozplesá nad místní skladbou lesa a nenechá v klidu ani sváteční houbaře. V tomto čistém koutu světa okolní lesy nenechají nikoho na houbách.

ZIMA: období, jenž si užijí jak děti díky dostatku sněhové nadílky, tak milovníci dlouhé bílé stopy. Běžecká trať vede přímo okolo chajdy. Ve stopě můžete poznat okolí, a to od Hlinska až po Brno. Další možnosti vyžití v zimních radovánkách a sportech nabízí místní sjezdovka v nedaleké Svratce. Sice se nejedná o kopec k vrcholovým výkonům, za to však poskytuje skvělé podmínky pro začátečníky. Zajisté potěší i mírnější ceny oproti vyhlášeným střediskům.

Další tipy:

Žďár nad Sázavou – poutní kostel na Zelené hoře, zařazen do seznamu památek Unesco (25 km).

Blatiny – typická horská osada s roztroušenými chalupami založená v 18. století, poskytuje četné motivy k obrazům malíře J. Jambora. V obci památková lípa velikosti obvodu kmene 650 cm, 300 let stará (3 km).

Cikháj – bývalá sklářská huť založená v 17. století, kruhová zvonička z r. 1861 se šindelovou střechou z roku 1872 (15 km).

Čtyři palice – vrchol 732 m.n.m., skupina rubových skal s balvanovitými sutěmi v přirozeném jednobukovém a reliktním borovém porostu, přírodní rezervace 37 ha (cca 4km).

Devět skal – nejvyšší vrchol Žďárských vrchů (836 m.n.m.) s upravenou vyhlídkou na vrcholovém skalisku.

POLOHA

GPS
49.6817133,16.0696596
Adresa

Moravské Křižánky 156

TELEFON
603 934 339
EMAIL
syn.marie@seznam.cz

REZERVOVAT POBYT

Prostřednictvím našich stránek si můžete rezervovat pobyt ve vybraném zařízení. Jedná se pouze o zprostředkování s provozovatelem objektu. Neneseme žádnou zodpovědnost, zda objednávka proběhne nebo ne. Nečíníme si žádný nárok na marži z prodeje. Pokud Vám provozovatel objektu neodpoví do 24 hodin – obraťte se na něj telefonicky na číslo: 603 934 339.


PENZIONY V OKOLÍ

Ubytování Stará škola, Albrechtice v Jizerských horách

Albrechtice

Ubytování v srdci Jizerských hor nejen pro rodiny s dětmi

Chalupa Mlýn pod lesem, Štědrákova Lhota

Štědrákova Lhota

Ubytování v Jeseníkách pro rodiny s dětmi

Chata Na Horečkách, Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

Wellness chata je plně vybavená a připravená pro Váš ničím nerušený pobyt a odpočinek. Využijte ubytování pro 14 osob v šesti vybavených ložnicích.

Chalupa na farmě Kovárna, Kamýk

Švihov

ubytování ve stylové venkovské chalupě, na statku u koní v Pošumaví

Vyhledávání: