Ubytování V Hájovně, Svatý Tomáš

Nabízíme Vám příjemné ubytování v jedné z nejkrásnějších a turisticky nejzajímavějších oblastí České republiky. Krásná příroda, zámky, kláštery, zříceniny hradů, historická…

Lokalita
Turistická oblast
Typ ubytování
Kód objektu
CZ010003

VYBAVENÍ

Bazén venkovní

Bazén vnitřní

Venkovní dětské hřiště

Trampolína

Dětská herna v budově

Babysitting

Animační programy

Ubytování s domácím mazlíčkem

Bezbariérový přístup

Parkování

Sportovní vybavení

Klimatizace

Platba kartou

Internet Wi-fi

Víkendové pobyty

Snídaně

Restaurace

Wellness

Vybavení extra: psi: po vzájemné dohodě - 150,-Kč/den

POPIS PENZIONU

Nabízíme Vám příjemné ubytování v jedné z nejkrásnějších a turisticky nejzajímavějších oblastí České republiky. Krásná příroda, zámky, kláštery, zříceniny hradů, historická města, řeka Vltava a lipenské jezero – to je jen stručný výčet toho, co můžete vidět v okolí.

Náš domek leží v klidném prostředí, na začátku obce Svatý Tomáš a je určen pro klidnou a pohodovou rodinnou rekreaci. Parkování je zajištěno přímo u domu. K vybavení patří také zahrada s možností slunění a večerního grilování a úschovna jízdních kol.

Ubytování

Příjezd a začátek ubytování – nejdříve v 15 hodin, odevzdání klíčů a odjezd – nejpozději do 10 hodin.

Celý dům je nekuřácký!  Zdarma k zapůjčení dětská cestovní postýlka a dětská židle.

 

Maximální ubytovací kapacita je 12 lůžek.

Pro děti: houpačka se skluzavkou, malé pískoviště, trampolína.

Na zahradě u domu: nově vybudovaná pergola s krbem

Náš domek nabízí 3 typy pokojů (více fotografií se zobrazí po kliknutí).

Apartmá

obývací pokoj s rozkládací pohovkou (2 lůžka), ložnice – 4 pevná lůžka, hala, kompletně vybavená kuchyně (myčka nádobí, kombinovaný sporák, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, lednice s mrazničkou, nádobí), wc, koupelna s vanou, pračka

kapacita: 4 lůžka+2 přistýlky

Velký pokoj

3 pevná lůžka + možnost 1 přistýlky, vlastní wc a sprchový kout společný s malým pokojem, televize a společná kuchyňka s malým pokojem ( lednička s mrazáčkem, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, nádobí)

kapacita: 3 lůžka +  možnost 1 přistýlky (rozkl. křeslo)

Malý pokoj

2 pevné lůžka, vlastní wc a sprchový kout společný s vekým pokojem, společná kuchyňka s velkým pokojem

kapacita: 2 lůžka

 

Kam v okolí

Vltava, překrásná řeka klikatící se šumavskými lesy. Po celém toku jsou rozesety kempy a desítky restaurací a občerstvení. Jedinečný zážitek je potom shlédnutí Českého Kumlova z hladiny řeky. Startovací stanice pro sjezd řeky je buď v horní části toku Soumarský most nebo o něco níže, těsně pod Lipnem, ve Vyšším Brodě. Kanoe, rafty a veškerá výbava je k zapůjčení.

Lyžařské areály – náš domek leží mezi třemi šumavskými skiareály. Skiareál Lipno – www.lipnoservis.cz, a rakouské Skiareály Hochficht – www.hochficht.at a Skiareál Sternstein – www.sternstein.at.

Lodí po Lipně – šum temných lesů, pasoucí se koně na hřebenech kopců, táborák na břehu jezera. Objevte pro sebe přirozenou krásu Šumavy a Lipenského jezera z paluby lodi. Výletní lodě vyplouvají z přístaviště Lipno nad Vltavou. Během malé nebo velké okružní plavby uslyšíte také mnoho zajímavostí o jezeře a jeho zvláštnostech. V červenci a srpnu je možné objednat večerní plavby s hudbou a tancem.

Lipno nad Vltavou – v letních měsících Vám toto turistické středisko nabízí Aquaworld – bazén se saunou. Ve městě je v provozu půjčovna a prodejna sportovního vybavení – jízdní kola, surfy, šlapadla, loďky a další výbavu pro vodní sporty. V zimních měsících je v provozu Skiareál Lipno. Parkoviště je přímo u lanovky, denní – noční lyžování, 5 sjezdových tratí, 5 lyžařských vleků, upravené běžecké stopy. Pro děti je na Lipně bobová dráha a Foxpark – kde se určitě nebudou nudit.

Pěší turistika a cyklistika – Lipensko nabízí na jaře, v létě i na podzim pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody síť značených turistických stezek v chráněné krajinné oblasti Šumava. Sbírání hub a prohlídka přírodních památek patří k nejčastěji vyhledávaným aktivitám. Pro cyklistiku nabízí lipensko velice příznivé podmínky. Množství značených cyklotras vás dovede k těm nejlepším pozoruhodnostem a památkám v okolí.

Schwarzenberský plavební kanál – největší šumavská technická památka. Začíná nedaleko pomníku Rosenauerovou nádrží dnes už bohužel s protrženou hrází. Ústí do řeky Große Mühl v Rakousku a spojuje tak povodí Vltavy a Dunaje. Původně byl kanál určen pro plavení polenového dřeva z nedostupných částí Šumavy do Vídně. Později byl upraven a umožňoval plavit až 24 m dlouhé klády. Délka vlastního kanálu je 44 km. Byl napájen vodou z 27 potoků, 3 nádrží a Plešného jezera.

Rožmberk leží v malebném údolí Vltavy, 10 km od rakouských hranic a 25 km od Českého Krumlova. Nedotčená příroda, nádherná pasáž toku řeky Vltavy a historické zázemí obce jsou velkými lákadly pro turisty z celého světa. Poblíž se též nalézá přírodní rezervace Dolní Jílovice se zbytky bukojedlového přirozeného lesa.

Město Vyšší Brod určitě stojí za návštěvu. Vaší pozornosti by neměl ujít klášter Vyšší Brod, knihovna v klášteře, která čítá přes 70.000 svazků, poštovní muzeum a cestou samozřejmě i přírodní památka Čertova stěna a Luč.

Historický parní vlak – jezdí pravidelně v měsících červenci a srpnu ze zastávky Černá v Pošumaví a dále pokračuje přes Horní Planou, Novou Pec, Černý Kříž do Nového Údolí. Vlak jezdí od pátku 5.7., každou sobotu a neděli, do soboty 1.9. Odjezd ze Stožce v 11.20 hod, odjezd z Černé v Pošumaví v 15.40 hod. Jízdenky zakoupíte u obsluhy vlaku.

Plešné jezero – se rozkládá na svahu hory Plechý (1.378 m) v nadmořské výšce 1.089 m asi 17 km jižně od Volar. Je ledovcového původu. Na srázu nad jezerem stojí při trase žluté turistické památník spisovatele Adalberta Stiftera. Při severním okraji jezera se rozkládá kamenné moře tvořené balvany z hrubozrnné žuly.

Český Krumlov – kromě hradu a zámku nabízí další skvosty kultury jako jsou otáčivé hlediště, muzeum voskových figurín či centrum Egona Schilleho. Město Český Krumlov je na seznamu památek UNESCO. Český Krumlov leží 30 km od našeho pensionu.

Zlatá Koruna – jeden z nejkrásnějších klášterů v Čechách dal v údolí Vltavy postavit Přemysl Otakar II. V současnosti je Zlatá Koruna národní kulturní památkou. Najdete tu, mimo jiné, rajský dvůr olemovaný křížovou chodbou, klášterní kostel, refektář či kapitulní síň. V klášteře je k vidění výstava “Písemnictví v jižních Čechách”. Po celý rok je možné navštívit badatelnu – oddělení rukopisů a vzácných tisků.

České Budějovice – velké krajské město s jedinečným čtvercovým náměstím a Černou věží, která skýtá výhled nejen po blízkém okolí města, ale je z ní vidět i zámek Hluboká a tolik diskutovaný Temelín. Toto město nabízí dostatečné kulturní, sportovní i umělecké zázemí. Najdete zde kupř. Multikino, plavecký stadion, Jihočeské divadlo a spoustu zajímavých míst.

Romantický zámek Hluboká se strašidelným cimbuřím a rozličnými věžičkami stojí nad řekou Vltavou nedaleko Českých Budějovic. Nedaleko zámku je i zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti.

Tip na výlet – Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

POLOHA

GPS
48.6394746,14.1051497
Adresa

Svatý Tomáš 122

382 73  pošta Vyšší Brod

TELEFON
+420 723 575 867
EMAIL
perfollova@centrum.cz

REZERVOVAT POBYT

Prostřednictvím našich stránek si můžete rezervovat pobyt ve vybraném zařízení. Jedná se pouze o zprostředkování s provozovatelem objektu. Neneseme žádnou zodpovědnost, zda objednávka proběhne nebo ne. Nečíníme si žádný nárok na marži z prodeje. Pokud Vám provozovatel objektu neodpoví do 24 hodin – obraťte se na něj telefonicky na číslo: +420 723 575 867.


PENZIONY V OKOLÍ

Chalupa Nítovice

Nítovice

Ubytování v CHKO Třeboňsko

Roubenka U Rottků, Krásná pod Lysou horou

Stylová roubenka v lůně přírody pod Lysou horou

Chata Lucie, Roudnice nad Labem

Chata Lucie se nachází pod úpatím hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Tato nově zrekonstruovaná chata nabízí ubytování až pro 12 osob.

Penzion Daja, Horní Planá u Lipenské přehrady

Horní Planá

Rádi trávíte dovolenou v srdci přírody? Jihočeská přehrada a její okolí je ideální místo pro váš odpočinek a prožití příjemných chvil s rodinou…..

Vyhledávání: