Vida centrum Brno

Vida centrum je rozlehlý komplex různých expozic, který se nachází v Brně (v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště – vchod nejde přehlédnout je u něj velký plechový chobot).

Expozice jsou rozdělena do tématických celků – Planeta ( vyzkoušet si můžete např. Balonkovou pumpu, Bublinkový závod, Gejzír, řídit ponorku atd. Civilizace ( čeká na vás Časová místnost, Databáze tváří, Kolo na laně, Pandořina skříňka aj.) Mikrosvět ( těšit se můžete na Bahenní panely, Duha, Magnetické sochy, Rukavicový box a další). Člověk ( Jíme, abychom žili, Nádech a výdech, Orgány v těle, Rovnováha, Střeva, Hlavolamy.) Dětské centrum (pro děti od 2 do 6 let – např. Pískoviště, dětská autoopravna, Staveniště, Vodní svět, obří skluzavka a prolézačky) a venkovní expozice (ta je otevřena vždy od května do září – obří bublifuk, rotující kola, živý obraz, H2orchestra).

Prohlédnout a vyzkoušet si tak můžete až 175 interaktivních exponátů.

Kromě exponátů se zde konají přibližně každých 6 měsíců různé výstavy, které se konají ve 3. patře. Témata se střídají – např. optické klamy, hlavolamy, spojení hudby a matematiky…..

Speciální program je potom připraven také pro školy….

Tip na závěr – spoustu pokusů si můžete vyzkoušet i sami doma – https://vida.cz/vida-na-doma

Otevírací doba a ceník najdete zdehttps://vida.cz/navstevnici

Kontaktní informace

Křížkovského 554/12, 603 00 Brno

tel.  515 201 000

 e-mail: info@vida.cz

https://vida.cz/