ZOO, Olomouc – Svatý Kopeček

U vstupu do zoo dostanete mapu areálu, zakoupit můžete také krmení pro zvířata (ty můžete postupně koupit i na několika místech přímo v zoo).

Od ostatních zoo se liší především zajímavou vyhlídkovou věží (která měří 32 metrů) a aby jste se mohli dostat až na vrchol musíte zdolat 128 schodů, ovšem námaha v tomto případě stojí za to – čeká Vás nádherný výhled nejen na zoo, ale i okolí. Pod věží se nachází občerstvení, takže se po výstupu můžete osvěžit.

K vidění je samozřejmě spousta zvířátek, jak ve vnitřních tak ve venkovních výbězích. Největším lákadlem především pro nejmenší návštěvníky zůstává výběh s kozami, které si můžete pohladit či nakrmit. Účastnit se můžete také komentovaného krmení ostatních zvířat.

V zoo jezdí také Safari vláček, který Vás povozí po zoo, uvidíte spoustu zvířátek a zajímavostí a nebudou Vás přitom bolet nožky….

Součástí je i útulná restaurace s dětským koutkem a venkovní terasou, kde si v klidu můžete vypít kávičku nebo si dát něco k jídlu. Pokud budete mí během prohlídky zoo hlad nebo žízeň, k dispozici je několik stánků s občerstvením.

Velkým lákadlem nejen pro děti je i lanové centrum Lanáček se spoustou překážek a tobogánem, který se nachází přímo v zoo (ale platí se zvlášť vstupné).

Naproti zoo je dětské hřiště – jen pozor, aby potom chtěli jít děti vůbec domů.

Otevírací doba zoo

leden—únor 9:00—16:00
březen 9:00—17:00
duben—srpen 9:00—18:00
září 9:00—17:00
říjen—prosinec 9:00—16:00

 

Vstupnéhttps://www.zoo-olomouc.cz/vstupne

Kontaktní informace

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA OLOMOUC
Darwinova 29, 779 00 Olomouc – Svatý Kopeček,
tel.: +420 585 151 601, info@zoo-olomouc.cz